Zatrzymano sprawców kradzieży w ostrowieckich mieszkaniach - Kurier Ostrowiecki

Zatrzymano sprawców kradzieży w ostrowieckich mieszkaniach

Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch kielczan w wieku 16 i 18 lat, podejrzewanych o dokonane serii kradzieży z mieszkań na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Sprawcy do mieszkań w blokach dostawali się przez uchylone okno. Ich łupem padały pieniądze, biżuteria i inne wartościowe przedmioty. 18 – latek usłyszy dzisiaj zarzuty, a jego młodszym wspólnikiem zajmie się sąd rodzinny. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich z ostrowieckiej komendy policji, intensywnie pracowali nad ustaleniem sprawców serii kradzieży z mieszkań. Do tych zdarzeń na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego dochodziło od  czerwca, a ostatnie miało miejsce w ubiegły wtorek.  Z ustaleń policjantów wynikało, że nieustaleni wówczas sprawcy dostawał się do mieszkań w blokach wykorzystując pozostawione przez właścicieli uchylone okno. Złodzieje do mieszkań wchodzili w godzinach przedpołudniowych, kiedy nie było domowników.   Za każdym razem wynosili pieniądze, biżuterię oraz inne wartościowe przedmioty,  które wpadły im w ręce. Łącznie podczas czterech takich zdarzeń spowodowali straty na kwotę około 10 tysięcy złotych. W jednym przypadku obecność domowników spłoszyła sprawcę, który próbował otworzyć uchylone okno, lecz został zauważony przez właściciela mieszkania i uciekł.  Skrupulatna praca policjantów doprowadziła do ustalenia sprawców. Wczoraj ostrowieccy stróże prawa zatrzymali dwóch mieszkańców Kielc w wieku 18 i 16 lat. W trakcie czynności policjanci odzyskali cześć pieniędzy pochodzącą z kradzieży, łańcuszek i kolekcjonerską monetę.
Starszy z Kielczan trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty i złoży wyjaśnienia przed prokuratorem. 16- latkiem zajmie się teraz sąd rodzinny. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zatrzymano sprawców kradzieży w ostrowieckich mieszkaniach"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*