Gwiazdy malują porcelanę w Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie - Kurier Ostrowiecki

Gwiazdy malują porcelanę w Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie

Na zaproszenie Adama Spały, założyciela Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie oraz Polskiego Radia Kielce w dniu 24 listopada 2015 roku (wtorek) do Ćmielowa zawitają największe gwiazdy kultury, sztuki i sportu, aby własnoręcznie pomalować filiżanki dla Stowarzyszenie Siemacha. Tegoroczna akcja charytatywna  pod nazwą „Gwiazdka z nieba” będzie wyjątkowa, ponieważ zaproszeni goście pomalują  filiżanki wykonane z różowej porcelany, a będzie się to działo w miejscu niezwykłym – ćmielowskim muzeum, które w tym roku zostało uznane za jeden z 7 cudów Polski przez magazyn National Geographic.

Malować będą: zwycięzca Rajdu Dakar Rafał Sonik, zespół Golec uOrkiestra, redaktor Grzegorz Miecugow, najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku  Jaś Mela oraz artysta plastyk Marek Wawro.

Wydarzenie będzie relacjonowane przez radio oraz telewizję.

Pomalowane zestawy filiżanek z manufaktury Adama Spały zostaną zlicytowane przed świętami (14 – 18 grudnia) na antenie Polskiego Kielce.

IMG_8162 IMG_8152

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

filizanka anna maria kawa uszko

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Gwiazdy malują porcelanę w Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*