Podsumowanie Akademii Pływackiej 2015 - Kurier Ostrowiecki

Podsumowanie Akademii Pływackiej 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na Pływalni „Rawszczyzna” zakończyła się już realizacja programu „Akademia Pływacka 2015” współfinansowanego przez Gminę Ostrowiec Św. oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Wzięło w nim udział 1113 dzieci z klas I i III ostrowieckich szkół podstawowych, podzielonych na 99 grup o maksymalnej liczebności 15 osób. Bezpośrednim realizatorem programu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

„Akademia Pływacka 2015” realizowana była w dwóch etapach: w miesiącach styczeń-czerwiec (klasy I) i w miesiącach wrzesień-grudzień (klasy III). Uczniowie uczestniczyli w cyklu 20 godzin nauki pływania (raz lub dwa razy w tygodniu) w oparciu o program opracowany przez specjalistów z MSiT. Dzieci miały organizowane cyklicznie sprawdziany potwierdzające nabyte umiejętności. W zajęciach wykorzystywany był sprzęt do nauki pływania będący na stanie MOSiR, w tym zakupiony ze środków MSiT w latach ubiegłych.

Podsumowanie_Akademii_Plywackiej_2015_2 Podsumowanie_Akademii_Plywackiej_2015_4

 

Dzięki współfinansowaniu przez Gminę Ostrowiec  Św. i Ministerstwo, szkoły nie poniosły żadnych kosztów udziału w „Akademii Pływackiej 2015” – dzieci były dowożone na Pływalnię „Rawszczyzna” przez PKS Ostrowiec Św., miały zapewniony darmowy wstęp na basen i opiekę instruktorską. W programie mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie klas I i III, ponieważ organizatorzy w żaden sposób nie ograniczali dostępu do niego. Ze względu na zmianę sieci szkół podstawowych od września br., w programie uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów – mniej, niż wstępnie zakładano.

 

Gmina Ostrowiec Św. złożyła już w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie programu „Akademia Pływacka 2016”, w którym wzięliby również udział uczniowie klas I i III. MSiT ma czas na podjęcie decyzji do połowy stycznia, a zajęcia na Pływalni „Rawszczyzna” rozpoczęłyby się od razu po feriach zimowych (klasy I).

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Podsumowanie Akademii Pływackiej 2015"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*