Ostrowieccy policjanci zlikwidowali w Ćmielowie fabrykę narkotyków - Kurier Ostrowiecki

Ostrowieccy policjanci zlikwidowali w Ćmielowie fabrykę narkotyków

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zlikwidowali profesjonalną linię produkcyjną do uprawy konopi innych niż włókniste. W jednym z domów na terenie Ćmielowa zabezpieczyli 96 roślin oraz aparaturę, która nawadniała i ogrzewała rośliny. Policjanci zatrzymali także trzy osoby podejrzane o udział w tym procederze. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

 

0 views

Ostrowieccy kryminalni podejrzewali, że w jednym z prywatnych domów w centrum Ćmielowa prowadzona jest nielegalna uprawa konopi. W miniony czwartek zdecydowali o przeszukaniu zabudowań. W dwóch pomieszczeniach niezamieszkałego domu funkcjonariusze odkryli kompleksowo zorganizowaną plantację krzewów konopi. Pomieszczenie wyposażone było w profesjonalny sprzęt, który miał tworzyć roślinom optymalne warunki do ich wzrostu. Rośliny były nawadniane, nawilżane i ogrzewane. Wszystkiego pilnowała sterowana elektronicznie aparatura wyposażona w lampy, filtry, wiatraki, system nawiewowy i nawilżający.

109-27444

109-27447

 

 

 

 

 

 

109-27446

 

 

 

 

 

 

 

 

Policjanci zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną, w tym 96 krzewów konopi innych niż włókniste  oraz 4,5 kilograma ściętych liści konopi. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 22,  44 i 64 lat mogących mieć związek z przestępczym procederem.  44 i 64 – latek usłyszeli już zarzuty dotyczące nabycia przyrządów służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających. 22  – latkowi śledczy przedstawili zarzut nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.
Jutro 22- latek zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Za to przestępstwo może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ostrowieccy policjanci zlikwidowali w Ćmielowie fabrykę narkotyków"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*