IV MosirGutwinRun2016 – znamy terminy! - Kurier Ostrowiecki

IV MosirGutwinRun2016 – znamy terminy!

Znane są już terminy czwartej odsłony cyklu biegów organizowanych od 2013 roku przez MOSiR w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Inauguracja „IV MosirGutwinRun2016 – Półmaraton i Maraton na raty” zaplanowano na 1 maja, a finał imprezy odbędzie się 30 października.

Pierwsza edycja biegów MosirGutwinRun odbyła się w 2013 roku i składała się z pięciu rund, rozgrywanych każdorazowo na dystansie ok. 5 kilometrów. Od 2014 roku cykl poszerzono o kolejną rundę i do tej pory rozgrywany jest na dystansie sześciu imprez rozgrywanych od wiosny do późnej jesieni. Od drugiej edycji rywalizacja toczy się też na dwóch dystansach. Podczas każdej imprezy do wybory są dwie trasy – ok. 5km i ok. 10km. Idea jest prosta… czterokrotny udział na jednym z dystansów pozwala na symboliczne zaliczenie „Półmaratonu i/lub Maratonu na raty”. Zawsze pozostaje też margines dwóch imprez, które można w całym cyklu o(d)puścić. Oczywiście warto wziąć udział we wszystkich, bo regulamin zakłada, że do klasyfikacji końcowej zalicza się cztery najlepsze starty.

 

 

 

 

 

 

 

Terminy IV MosirGutwinRun2016: 1 maja, 5 czerwca, 10 lipca, 28 sierpnia, 25 września i 30 października.

 

Wzorem lat ubiegłych organizatorzy będą chcieli namówić do udziału w imprezie najmłodszych, dla których podczas każdej z rund będą organizowane biegi na różnych dystansach, w kilku kategoriach wiekowych – od przedszkolaków po najstarsze dzieci ze szkół podstawowych. Tak jak przed rokiem, pojawi się również propozycja dla osób rozpoczynających przygodę z bieganiem.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "IV MosirGutwinRun2016 – znamy terminy!"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*