Miasto wykupiło teren po byłym zakładzie GAMBO - Kurier Ostrowiecki

Miasto wykupiło teren po byłym zakładzie GAMBO

Od środy tj. 3 lutego, miasto Ostrowiec Świętokrzyski, poprzez swoją spółkę Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, jest właścicielem terenu po byłym zakładzie Gambo, znajdującym się na osiedlu 25-lecia PRLu.

Jest mi niezmiernie miło zakomunikować, że wkrótce we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych rozpoczniemy pracę związane z rozbiórką nieruchomości oraz uporządkowaniem przylegającego terenu – powiedział prezydent Jarosław Górczyński. – Koniec Państwa lęków związanych z GAMBO jest już bliski i definitywny! Problem, który dla wielu wydawał się być niemożliwy do zrealizowania, który był przedmiotem politycznej walki, tysięcy plotek i niedomówień, znalazł nareszcie swój finał.

Teren jest atrakcyjny pod względem inwestycyjnym – dodał prezes OTBS Piotr Dasios. – Znajduje się blisko parku, szkoły średniej i przedszkola, a więc okolica dobra pod kątem budownictwa mieszkaniowego.

Gambo_um__11 Gambo_um__10 Gambo_um__9 Gambo_um__8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gambo_um__7 Gambo_um__6 Gambo_um__5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nieruchomość po nieczynnych od lat zakładach odzieżowych Gambo, to jedno z najbrzydszych miejsc w Ostrowcu Świętokrzyskim. Długo spędzał sen z powiek okolicznych mieszkańców, którzy niejednokrotnie byli świadkami niebezpiecznych sytuacji, jakie miały tam miejsce. Na porządku dziennym były interwencje policyjne, hałas, awantury, a nawet pożary. Dziś dzięki staraniom prezydenta Jarosława Górczyńskiego i pani wiceprezydent Marzeny Dębniak , możemy mówić o pozytywnym i definitywnym rozwiązaniu problemu.

Źródło i foto: UM Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Miasto wykupiło teren po byłym zakładzie GAMBO"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*