Ewakuacja poszkodowanego z wysokości - Kurier Ostrowiecki

Ewakuacja poszkodowanego z wysokości

Pracownik utrzymania ruchu hali stalowni Celsa „Huta Ostrowiec” zauważył, że pracujący operator suwnicy zasłabł bądź został ranny i nie można z nim nawiązać żadnego kontaktu. Suwnica znajdowała się na wysokości około 25 m. Świadek zdarzenia od razu zaalarmował zakładową karetkę pogotowia oraz Państwową Straż Pożarną twierdząc, że dostęp do poszkodowanego będzie bardzo utrudniony.

Działania przybyłych strażaków polegały na dotarciu do rannego oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Poszkodowany był nieprzytomny i miał złamanie otwarte prawej ręki. Po przebadaniu go i opatrzeniu ran, przystąpiono do przygotowywania do transportu. W miejscu, w którym znajdowała się suwnica nie było możliwości rozstawienia podnośnika hydraulicznego. Ewakuacja ciągiem komunikacyjnym nie był możliwy ponieważ przejścia były za wąskie dla znajdującego się na noszach typu deska. Dowódca akcji zdecydował użyć technik alpinistycznych i spuścić poszkodowanego na linkach na poziom parteru hali.  Po skomplikowanym procesie opuszczania rannego z poziomu 25 m na parter hali przekazano go pogotowiu ratowniczemu. Na tym działania zakończono.

Stalownia2 Stalownia3 stalownia4 Stalownia5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na szczęście były to tylko ćwiczenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Ostrowcu Św.

Na zakończenie ćwiczeń strażacy zapoznali się z charakterystyką obiektu oraz występującymi w nim zagrożeniami. Wnioski z ćwiczeń zostaną wykorzystane w procesie szkolenia i doskonalenia zawodowego strażaków.

Źródło i foto: PSP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ewakuacja poszkodowanego z wysokości"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*