Dodatkowe funkcjonalności płatności internetowych - Kurier Ostrowiecki


Dodatkowe funkcjonalności płatności internetowych

Operatorzy płatności internetowych pozwalają już nie tylko przyspieszać czas realizacji transakcji dzięki błyskawicznym przelewom internetowym. Dostępne są dodatkowe udogodnienia zarówno dla klientów, jak i dla sprzedających. Ci ostatni mogą zaoszczędzić swój czas, tak cenny przy prowadzeniu biznesu, poprawić jakoś swoich usług i marketingu oraz zwiększyć sprzedaż.

Geolokalizacja

Dzięki geolokalizacji sprzedawca może zweryfikować źródło płatności według lokalizacji geograficznej, w której dokonywany jest przelew online. Ułatwia to rozliczenia z obowiązków podatkowych, szczególnie w zakresie podatku VAT, który zgodnie z dyrektywą unijną opłacać należy w zależności od miejsca dokonania transakcji. Usługa ta pomaga również opracowywać działania marketingowe i pozwala na skuteczniejsze badanie rynku zbytu.

Automatyczne zwroty

Automatyczne zwroty to usługa pozwalająca znacznie zaoszczędzić czas. Przydatna jest zwłaszcza w tych sklepach, które oferują bilety do teatru, kina czy na przejazdy i przeloty środkami komunikacji. Nie trzeba ręcznie potwierdzać masowych zwrotów – jeśli w określonym czasie nie nadejdzie potwierdzenie dokonania płatności, pieniądze są automatycznie zwracane klientowi przez system, a towar z niezrealizowanej transakcji może być udostępniony innym zainteresowanym.

Przyjmowanie wpłat w walutach obcych

Przyjmowanie wpłat w walutach obcych to ułatwienie dla tych, którzy chcą ze swoim biznesem wyjść poza granice kraju. Umożliwia dokonywanie zakupów w sklepie klientom z całego świata. Wypłata środków może być dostępna bez przewalutowania, co pozwala na uniknięcie ryzyka związanego z wahaniami kursu walut.

Pobranie opłaty podczas rozmowy telefonicznej

Pobranie opłaty podczas rozmowy telefonicznej to rozwiązanie zmniejszające ryzyko tzw. porzuconego koszyka, a więc pozwalające zwiększyć sprzedaż. Po przyjęciu zamówienia telefonicznego i przekazaniu zlecenia do operatora płatności otrzymuje się jednorazowy kod (token), służący realizacji płatności. Jest to doskonałe rozwiązanie pozwalające rozszerzyć sprzedaż na klientów niemających aktualnie dostępu do Internetu.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dodatkowe funkcjonalności płatności internetowych"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*