Poszukiwany został zatrzymany. Policja zabezpieczyła tytoń, papierosy i spirytus bez akcyzy - Kurier Ostrowiecki

Poszukiwany został zatrzymany. Policja zabezpieczyła tytoń, papierosy i spirytus bez akcyzy

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 38 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który był poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. W trakcie czynności funkcjonariusze w jego mieszkaniu zabezpieczyli blisko 42 kg tytoniu, ponad 60 paczek papierosów i 43 litry spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie oszacowano że, wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tyłu niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi blisko 11 800 złotych. Mężczyźnie grozi teraz dodatkowo 3 lata pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Wczoraj ostrowieccy kryminalni z zespołu zajmującego się między innymi poszukiwaniami  osób, zatrzymali 38 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który poszukiwany był listem gończym do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.
Do zatrzymania mężczyzny doszło około godziny 21- szej przed blokiem na jednym z ostrowieckich osiedli mieszkaniowych. Policjanci napotkali tam poszukiwanego 38 – latka, jak szedł niosąc foliowy worek na plecach. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Funkcjonariusze sprawdzili zawartość worka i okazało się, że jest w nim tytoń. Policjanci wraz z 38 -latkiem udali się do jego mieszkania, gdzie ujawnili i zabezpieczyli dodatkowo dwa foliowe worki z zawartością tytoniu, wszystko o łącznej wadze blisko 42 kg. Zabezpieczyli również ponad 60 paczek papierosów i 43 litry spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyniosą blisko 11 800 złotych.

38  – latek trafi teraz do Zakładu Karnego na 8 miesięcy, a za tego rodzaju działalność grozi mu dodatkowo do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Źródło i foto: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Poszukiwany został zatrzymany. Policja zabezpieczyła tytoń, papierosy i spirytus bez akcyzy"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*