Policja zatrzymała 31-letniego obywatela Bułgarii za oszustwa finansowe na tzw. "przewałkę" - Kurier Ostrowiecki


Policja zatrzymała 31-letniego obywatela Bułgarii za oszustwa finansowe na tzw. „przewałkę”

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 31–letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie przynajmniej dwóch oszustw na tzw. „przewałkę”. Do przestępstw doszło we wrześniu ubiegłego roku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego oszustwa doszło 23 września 2015 roku. Nieustalony wówczas sprawca przyszedł do jednego z marketów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego i poprosił ekspedientkę o rozmienienie pieniędzy. Po jego wyjściu kobieta zorientowała się, że w trakcie tej wymiany ukradł on 200 złotych. Identyczna sytuacja miała miejsce trzy dni później w innym sklepie na terenie miasta. Tym razem również młody mężczyzna  podczas rozmieniania pieniędzy oszukał ekspedientkę na 200 złotych. Obydwa zdarzenia zostały zgłoszone ostrowieckim policjantom. Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Skrupulatna analiza zebranych materiałów doprowadziła do wytypowania sprawcy tych przestępstw, którym okazał się 31-letni obywatel Bułgarii. We wtorek podejrzewany mężczyzna został zatrzymany na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Śledczy nie wykluczają, że 31–latek może mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami na terenie miasta. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Policja zatrzymała 31-letniego obywatela Bułgarii za oszustwa finansowe na tzw. „przewałkę”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*