Policjanci udaremnili ustawkę kibiców z Ostrowca Świętokrzyskiego - Kurier Ostrowiecki

Policjanci udaremnili ustawkę kibiców z Ostrowca Świętokrzyskiego

Świętokrzyscy policjanci udaremnili tzw. „ustawkę” pseudokibiców z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy w środę (11 maja 2016 roku) po południu chcieli się spotkać z sympatykami innej drużyny na leśnej drodze w okolicy jeziora Chańcza. Przy kilkudziesięcioosobowej grupie mężczyzn znaleziono m.in. ochraniacze na szczękę oraz kilka par rękawic bokserskich. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, nie doszło konfrontacji.

84-36371 84-36370

 

 

 

 

 

 

Policjanci po uzyskaniu informacji o możliwości starcia dwóch grup pseudokibiców natychmiast przystąpili do działania, by zapobiec planowanej „ustawce”. W okolicy zalewu Chańcza na drodze leśnej, stróże prawa z Komisariatu Policji w Rakowie zauważyli 11 zaparkowanych samochodów osobowych przy których stało 42 mężczyzn w wieku od 20 do 39 -lat. Natychmiast na miejscu zjawili się też policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. W trakcie legitymowania i kontroli pojazdów okazało się, że mężczyźni logicznie nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego zjechali z głównej trasy do lasu. Wspomnieli, że znaleźli się tam za potrzebą. W bagażnikach aut policjanci znaleźli ochraniacze na szczęki oraz rękawice. Po przeprowadzonej przez policjantów kontroli, grupa mężczyzn postanowiła wrócić do swoich domów. Mundurowi poprzez swoje skuteczne działanie zapobiegli bójce, w której mogły ucierpieć osoby.

Źródło i foto: KWP w Kielcach

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Policjanci udaremnili ustawkę kibiców z Ostrowca Świętokrzyskiego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*