22-letni mężczyzna podając się za mechanika przywłaszczył sobie i sprzedał cudzy samochód - Kurier Ostrowiecki

22-letni mężczyzna podając się za mechanika przywłaszczył sobie i sprzedał cudzy samochód

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z ostrowieckiej komendy zatrzymali 22 – letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie przynajmniej jednego przywłaszczenia samochodu, dwóch skuterów oraz dokonanie oszustwa. Podający się za mechanika mężczyzna nie zwracał powierzonych mu do naprawy pojazdów i urywał kontakt z ich właścicielami. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają ilu tego rodzaju przestępstw dopuścił się 22 – latek. Policjanci odzyskali przywłaszczone BMW, które sprawca sprzedał innej osobie jako swoje. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W grudniu ubiegłego roku do ostrowieckich policjantów zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o przywłaszczeniu jego samochodu marki BMW o wartości 10 000 złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kilka miesięcy wcześniej, kiedy zgłaszającemu zepsuł się samochód, na jednym z portali ogłoszeniowych w internecie znalazł ogłoszenie, w którym mężczyzna podający się za mechanika oferował naprawę auta. Samochód został przekazany rzekomemu mechanikowi i miał trafić do jego warsztatu na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Sprawa zaczęła się przedłużać. Pomimo wielokrotnych ponagleń i w końcu żądania zwrotu samochodu, mechanik nie wywiązał się ze zobowiązania, a wręcz zaczął unikać kontaktu z właścicielem. Zanim kontakt z tym mężczyzną definitywnie się urwał, zdążył on oszukać matkę właściciela BMW, wyłudzając od niej podczas nieobecności syna 400 złotych na część do samochodu, której nie zakupił.

Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy w kwietniu bieżącego roku zostali powiadomieni o dwóch podobnych zdarzeniach. Tym razem z internetowego ogłoszenia skorzystali dwaj mężczyźni, właściciele skuterów. Jeden o wartości 1800 złotych i drugi wart 1500 złotych. Ich pojazdy również trafiły w ręce rzekomego mechanika, który za umówioną kwotę miał dokonać napraw. Kiedy właściciele skuterów próbowali ponaglać wykonanie usługi, a potem odzyskać skutery mechanik utrudniał kontakt, ostatecznie uniemożliwiając zwrot.

Policjanci ustalili, że sprawcą tych przestępstw jest 22 – letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. W poniedziałek mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalono fałszywy mechanik osobowe BMW sprzedał za pośrednictwem internetu klientowi z innego województwa, który nie miał wątpliwości co do legalnego pochodzenia samochodu, gdyż sprzedawca dysponował jego dokumentami. Samochód został odzyskany. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają, że 22 – latek mógł popełnić więcej tego rodzaju przestępstw.

Źródło: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "22-letni mężczyzna podając się za mechanika przywłaszczył sobie i sprzedał cudzy samochód"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*