Pożar stropodachu budynku sklepu meblowego na osiedlu Pułanki - Kurier Ostrowiecki

Pożar stropodachu budynku sklepu meblowego na osiedlu Pułanki

W sobotę (dnia 11 czerwca 2016 r.) w godzinach popołudniowych powstał pożar ocieplenia stropodachu budynku sklepu meblowego na osiedlu Pułanki w Ostrowcu Św. Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy PSP w Ostrowcu Św. Łącznie 10 ratowników.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z dachu budynku handlowego wydobywa się dym. Wejście do budynku było zamknięte, a w środku nie przebywały osoby.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu na dach budynku przy pomocy drabiny przystawnej i platformy podnośnika. Po rozpoznaniu zagrożenia przystąpiono do gaszenia palącego się ocieplenia stropodachu. Podczas gaszenia zostało usunięte pokrycie dachu na powierzchni około 3m2 przy pomocy piły do cięcia poszyć dachowych. Po likwidacji pożaru cały budynek został dokładnie sprawdzony. Pożar prawdopodobnie powstał z przyczyn prac remontowych prowadzonych około 6 godzin przed zauważeniem pożaru (układanie papy termozgrzewalnej).

Źródło i foto: PSP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pożar stropodachu budynku sklepu meblowego na osiedlu Pułanki"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*