Torba pełna pieniędzy. Strażnicy Miejscy znaleźli torbę na ulicy Sandomierskiej - Kurier Ostrowiecki

Torba pełna pieniędzy. Strażnicy Miejscy znaleźli torbę na ulicy Sandomierskiej

Służebna rola wobec społeczności lokalnej jaką powinna spełniać Straż Miejska, oznacza niesienie pomocy obywatelowi na każdej płaszczyźnie i rozwiązywanie jego problemów. Niewątpliwie dużym problemem dla mieszkańca naszego miasta był fakt, gdy zorientował się, że zagubił torbę podróżną, w której oprócz przedmiotów osobistych i dokumentów znajdowała się znaczna kwota pieniędzy.

Podejmujący interwencję strażnicy rewirowi, którzy w dniu 27 czerwca zabezpieczyli pozostawione na ulicy Sandomierskiej mienie nie kryli zdziwienia, gdy podczas przeglądania zawartości podręcznej torby natknęli się na pieniądze w kwocie 7 653,25 zł. W związku z tym, że oprócz pieniędzy w środku znajdowały się dokumenty wraz z dowodem osobistym wydawało się, że odnalezienie właściciela zguby stanowić będzie tylko kwestię czasu. Niestety w miejscu zamieszkania strażnicy nie zastali nikogo i jedno co mogli zrobić to pozostawić wezwanie do stawiennictwa z informacją o zabezpieczonym bagażu. Niefrasobliwy właściciel zguby dopiero następnego dnia dotarł do siedziby Straży Miejskiej, gdzie po przeliczeniu gotówki i sprawdzeniu zawartości torby stwierdził, że nic nie zginęło. Historia ta kończy się szczęśliwie dla naszego mieszkańca, który odzyskał w całości zagubione mienie i jedno czego oczekiwali na koniec tej nietypowej interwencji, dwaj młodzi strażnicy to słowo – dziękuję. Niestety mężczyzna bez słowa opuścił siedzibę Straży Miejskiej, i nie zdobył się nawet na najprostszy gest jakim jest uścisk dłoni…

Za swoją nienaganną postawę etyczną i moralną dwaj strażnicy rewirowi Łukasz Zdrojewski i Konrad Bełczowski zostali nagrodzeni przez Komendanta.

Źródło i foto: Straż Miejska Ostrowiec Św.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Torba pełna pieniędzy. Strażnicy Miejscy znaleźli torbę na ulicy Sandomierskiej"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*