Zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Policjant zawsze na służbie, nawet podczas urlopu - Kurier Ostrowiecki

Zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Policjant zawsze na służbie, nawet podczas urlopu

Wczoraj policjant z Komisariatu Policji w Kunowie będąc na urlopie zatrzymał 65-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna prowadził auto pomimo prawomocnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 15  funkcjonariusz Komisariatu Policji w Kunowie będąc na urlopie na jednej z ulic w mieście zatrzymał nietrzeźwego kierowcę osobowego opla. Kierowca auta poruszał się w strefie zamieszkania bezpośrednio za pojazdem policjanta, wykonywał nieskoordynowane manewry na co mundurowy natychmiast zareagował. Telefonicznie poinformował ostrowieckiego dyżurnego, który to na miejsce skierował patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Okazało się że mężczyzna nie posiada przy sobie dokumentów od pojazdu, a ponadto nie zastosował się do orzeczonego sądowego zakazu  prowadzenia pojazdów. Prowadzone badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się teraz sąd, któremu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolność.

Zdecydowana postawa policjanta z Komisariatu Policji w Kunowie zapobiegła, nie tylko dalszemu łamaniu przepisów przez nietrzeźwego kierowcę, ale być może zapobiegła tragedii.

Źródło: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Policjant zawsze na służbie, nawet podczas urlopu"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*