Mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego ujęła nietrzeźwego 56-letniego kierowcę - Kurier Ostrowiecki

Mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego ujęła nietrzeźwego 56-letniego kierowcę

Postawą godną naśladowania wykazała się mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, która nie pozwoliła na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna poruszający się osobową toyotą miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 21 na jednej z osiedlowych ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że kobieta ujęła kierującego pojazdem będącego pod wpływem alkoholu. Natychmiast na miejsce udali się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie podjętych czynności, okazało się, że za kierownicą osobowej toyoty siedział nietrzeźwy 56 –letni mieszkaniec miasta. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z relacji mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego, wynikało, że mężczyzna próbował wykonywać różne  manewry parkowania, które mu nie wychodziły, co wzbudziło w kobiecie podejrzenie. Kiedy podeszła ona do samochodu wyczuła od mężczyzny woń alkoholu i dlatego nie pozwoliła mu na dalszą jazdę.

Teraz 56 -latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Dzięki swojej zdecydowanej postawie kobieta udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego ujęła nietrzeźwego 56-letniego kierowcę"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*