Groźna awaria na stacji paliw w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyciek gazu LPG - Kurier Ostrowiecki

Groźna awaria na stacji paliw w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyciek gazu LPG

W godzinach wieczornych w czwartek (18.08.2016 roku) doszło do groźnego zdarzenia na jednej ze stacji paliw w Ostrowcu Św. W akcji udział brało 4 samochody ratowniczo-gaśnicze, w tym 14 strażaków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że na terenie stacji paliw wyczuwalny jest swąd spalenizny. Od pracowników stacji otrzymano informację, że na terenie przepompowni LPG widoczny był dym. Dopływ prądu do obiektu został odłączony przez pracowników stacji. Teren stacji został ewakuowany przez pracowników przed przybyciem straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz upewnieniu się, że dopływ prądu elektrycznego został odłączony. Następnie stwierdzono, że spaleniu uległ silnik pompy znajdujący się na terenie przepompowni LPG, która odpowiedzialna jest za przetłaczanie LPG do dystrybutorów i przystąpiono do zakręcenia zaworów doprowadzających LPG z głównego zbiornika podziemnego  do pompy w obecności właścicielki stacji paliw. Przy pomocy kamery termowizyjnej dokonano pomiaru temperatury silnika w 10 minutowych odstępach czasu. Temperatura ta sukcesywnie spadała. Na tym działania zakończono.

Źródło i foto: PSP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Groźna awaria na stacji paliw w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyciek gazu LPG"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*