Ostatnie uzgodnienia – wymiarowy chodnik - Kurier Ostrowiecki

Ostatnie uzgodnienia – wymiarowy chodnik

Odcinek chodnika przy alei Jana Pawła II, który wygląda jak ścieżka w najbliższym czasie zostanie poszerzony.

Jednym z elementów przebudowy skrzyżowania ulicy Chrzanowskiego z aleją Jana Pawła II pod koniec 2015 roku było wykonanie chodnika i zatoczki autobusowej. Prace zrealizowano, ale bez satysfakcji zarówno dla wykonawców, jak i użytkowników. Chodnik odcinek od strony osiedla Stawki jest wąziutki, ma szerokość kilkudziesięciu centymetrów, a zatoczka jest nieczynna.

Wraz z przebudową ulicy przenieśliśmy zatoczkę autobusową. W  związku z tym zaistniała potrzeba, aby część terenu należącego do Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” zagospodarować pod chodnik. Niestety, władze spółdzielni nie zgodziły się – mówi Jerzy Wrona, naczelnik Wydziału Dróg w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu zabezpieczono środki na dokończenie budowy chodnika.

Powiat musiał skorzystać ze specustawy drogowej (ZRiD), która daje możliwość uzyskania pozwolenia na budowę bez zgody władz spółdzielni – dodaje starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.Dzięki temu mieszkańcy wkrótce będą mogli korzystać z pełnowymiarowego, a co za tym idzie wygodnego chodnika.

Na finiszu jest dokumentacja techniczna i geodezyjna. Powiat kompletuje wniosek do uzyskania zezwolenia na wykonanie tego chodnika. Budowa około 70-metrowego chodnika rozpocznie się w październiku.

Źródło: “Puls. Dwutygodnik Powiatu Ostrowieckiego”.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ostatnie uzgodnienia – wymiarowy chodnik"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*