Młodzi piłkarze z sukcesami - II miejsce MKS KSZO Ostrowiec Św. - Kurier Ostrowiecki

Młodzi piłkarze z sukcesami – II miejsce MKS KSZO Ostrowiec Św.

Pucharem za zajęcie II miejsca podczas Międzynarodowego Turnieju „Silesia Football Cup” pochwalili się i podziękowali za umożliwienie wyjazdu młodzi piłkarze drużyny MKS „KSZO” z Ostrowca Świętokrzyskiego podczas spotkania z włodarzami powiatu. Starosta Zbigniew Duda i wicestarosta Eligiusz Mich w dowód uznania wręczyli zawodnikom dyplomy, piłki i drobne upominki.

dsc_5251-kopiowanie

Wrześniowy wyjazd do Katowic odbywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Ostrowieckiego. Występ zakończył się dla zawodników z Ostrowca olbrzymim sukcesem, gdyż w całym turnieju zajęli drugie miejsce. Wśród zawodników z Polski byli najlepsi.

Bardzo się cieszę, że to właśnie zawodnicy z powiatu ostrowieckiego odnieśli tak ogromny sukces na tych prestiżowych międzynarodowych rozgrywkach. Takie sukcesy to dowód, że Ziemia Ostrowiecka jest prawdziwą kuźnią sportowych talentów – powiedział starosta Zbigniew Duda. – My, jako Powiat, staramy się wspierać drużyny sportowe. Jesteśmy otwarci także na inne dyscypliny sportowe. Dla Powiatu to doskonała forma promocji. Ponadto, utrzymujemy szkołę mistrzostwa sportowego, która już wykształciła wielu znamienitych młodych sportowców, jak np. Mateusza Borkowskiego, lekkoatletę, wicemistrza Europy juniorów.

Na spotkaniu ze starostami oraz z-cą naczelnika Wydziału Edukacji Antonim Maciejko obecni byli młodzi zawodnicy „KSZO” na czele z kapitanem Franciszkiem Lipką wraz z trenerem Kamilem Chadałą, kierownikiem drużyny Robertem Witczakiem  oraz rodzicami.

Wszystkie mecze były ciężkie, zawodnicy grali naprawdę nieźle, ale my byliśmy lepsi. Jak sami organizatorzy przyznali, nikt nie stawiał na nas, a my im niespodziankę zrobiliśmy i zajęliśmy drugie miejsce – mówią zawodnicy.

Piłkarze otrzymali z rąk starosty Zbigniewa Dudy oraz wicestarosty Eligiusza Micha piłki oraz drobne upominki. Listy gratulacyjne otrzymał trener, kierownik drużyny, w imieniu rodziców – Zbigniew Pazderski, w imieniu drużyny zaś – kapitan zespołu oraz Wiktor Kamiński, który jako zdobywca dziecięciu goli został wybrany Królem Strzelców Turnieju. Za ten tytuł Wiktor otrzymał w Katowicach nagrodę w postaci koszulki z podpisami piłkarzy Reprezentacji Polski.

Sukces drużyny ma wielu „ojców” i rzeczywiście osiągnięcie go nie byłoby możliwe, gdyby nie wkład i zaangażowanie rodziców chłopców.

Treningi, zgrupowania, wyjazdy, szkoła i inne zajęcia wymagają od nas rodziców dużej mobilizacji, perfekcyjnego ułożenia codziennego harmonogramu – planu dnia. My wspieramy chłopców również obecnością na zawodach, jesteśmy najwierniejszymi kibicami – mówi mama Adama. – Niejednokrotnie jeszcze bardziej przeżywamy te spotkania i jesteśmy dumni z ich osiągnięć.

Źródło: “Puls. Dwutygodnik Powiatu Ostrowieckiego”.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Młodzi piłkarze z sukcesami – II miejsce MKS KSZO Ostrowiec Św."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*