Pozyskujemy pieniądze na drogi - skuteczne działania starostwa - Kurier Ostrowiecki

Pozyskujemy pieniądze na drogi – skuteczne działania starostwa

Promesę w wysokości 426 680 złotych z rąk wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek odebrali starosta Zbigniew Duda i wicestarosta Eligiusz Mich. Na dofinansowanie z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 Powiat złożył dwa wnioski.

Jak zapowiedział starosta Zbigniew Duda, Powiat Ostrowiecki będzie się starał o pozyskanie jak największych środków zewnętrznych na remonty dróg, by zmniejszyć obciążenie dla budżetu Powiatu.

dsc_5158

Powiat Ostrowiecki otrzymał fundusze w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wyremontowana zostanie droga powiatowa relacji Miłkowska Karczma – Dębowa Wola w miejscowości Kurzacze o łącznej długości 1485 metrów informuje wicestarosta Eligiusz Mich.

Koszt inwestycji to nieco ponad pół miliona złotych, z czego 80 proc. dofinansuje Ministerstwo.

Polna i Kaznodziejska następne do remontu

15 września Powiat Ostrowiecki złożył w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim dwa wnioski o dofinansowanie dwóch dróg powiatowych – ulicy Polnej w Ostrowcu Św. i Kaznodziejskiej w Kunowie z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

–  Dofinansowanie z budżetu Państwa z tego programu wynosi 50% wartości inwestycji. Zgłosiliśmy do niego przebudowę drugiego odcinka ulicy Polnej od ul. Radwana do ulicy Iłżeckiej o długości 440 metrów za kwotę niemal 2,5 milion złotych. Najważniejszą kwestią jest budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Polnej z ulicą Siennieńską, która znacznie usprawni ruch na tym skrzyżowaniu. Obecnie włączanie się do ruchu jest w tym miejscu bardzo utrudnione, zwłaszcza w godzinach szczytu – mówi starosta ostrowiecki.

Przebudowie podlegać będzie nawierzchnia ulicy wraz z przylegającymi krawężnikami, tak aby komfort korzystania z tej drogi były odczuwalne. Bezpieczeństwo uczestników ruchu poprawią obustronne szerokie chodniki, ścieżka rowerowa od strony osiedla Słonecznego oraz dwie zatoki autobusowe – dodaje Jerzy Wrona, naczelnik Wydziału Dróg ostrowieckiego starostwa.

Powiat stara się także o środki na przebudowę niemal kilometrowego odcinka ulicy Kaznodziejskiej w Kunowie wraz z odwodnieniem, oświetleniem oraz przebudową kolizji, co ma kosztować nieco ponad dwa miliony złotych.

Jest coraz lepiej

Staramy się systematycznie poprawiać powiatową infrastrukturę drogową. Wykonujemy coraz więcej inwestycji. Nasze drogi nie tylko pięknie wyglądają, ale co najważniejsze są bezpieczniejsze. Przy przeprowadzania remontów i modernizacji zawsze myślimy o komforcie wszystkich użytkowników dróg – zarówno kierowców, jak i pieszych. Nie zapominamy oczywiście o rowerzystach, budując ścieżki rowerowe – podsumowuje starosta Zbigniew Duda.

Źródło: “Puls. Dwutygodnik Powiatu Ostrowieckiego”.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pozyskujemy pieniądze na drogi – skuteczne działania starostwa"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*