Mieszkaniec Ostrowca Św. korzystał z kradzionej karty płatniczej - Kurier Ostrowiecki

Mieszkaniec Ostrowca Św. korzystał z kradzionej karty płatniczej

Ostrowieccy policjanci ustalili i zatrzymali 35 – letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież karty bankomatowej na szkodę 71 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Sprawca kilkakrotnie dokonał płatności w sklepach przy użyciu kradzionej karty, powodując straty na łączną kwotę blisko 90 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku lipca 2016 roku ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni przez 71 – letniego mieszkańca miasta o kradzieży należącej do niego karty bankomatowej. Jak wynikało z zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, do kradzieży mogło dojść na terenie jednego z marketów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ustalono również, że ktoś przy  użyciu skradzionej karty dokonał 6 transakcji – płatności metodą zbliżeniową w różnych sklepach, na łączną kwotę blisko 90 złotych. Zajmujący się sprawą  policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ustalili, że sprawcą przestępstw jest 35 – letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Wczoraj zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Śledczy przedstawili mu zarzuty, do których się przyznał. Za  te czyny grozi  kara do  10 lat pozbawienia wolności.

Foto: Świętokrzyska Policja.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Mieszkaniec Ostrowca Św. korzystał z kradzionej karty płatniczej"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*