Młodzi ostrowczanie w Sejmie RP - Kurier Ostrowiecki

Młodzi ostrowczanie w Sejmie RP

Młodzi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego zwiedzili miejsce, w którym zapadają najważniejsze decyzje dotyczące naszego państwa. Wizyta ta była efektem starań Zespołu Pomocy Koleżeńskiej, którego liderem jest Patryk Stępień.

Do takiej niecodziennej wycieczki została zaproszona Niepubliczna Szkoła Podstawowa “Dwunastka”, prowadzona przez Fundację “Szkoła bez Barier”. Dzięki staraniom młodzieżowej grupy, Zespołu Pomocy Koleżeńskiej, podczas wizyty obecny był również poseł na Sejm RP – Zbigniew Gryglas. Dzięki temu młodzi mieszkańcy Ostrowca mogli zobaczyć, jak wygląda nie tylko miejsce, w którym zapadają decyzje dotyczące naszego państwa, ale także jak wygląda praca posła. Mogli porozmawiać z politykiem i zadawać mu pytania.

Pierwsza część wizyty, przygotowana przez Wszechnicę Sejmową, obejmowała m.in. zwiedzanie sali obrad sejmowych, czy sali kolumnowej, które doskonale znamy z telewizji, a młodzi ostrowczanie mają w nich zdjęcia. Ujrzeli również gabinet prezydenta i gabinet premiera, czy historyczne laski marszałkowskie.

Foto: ZED

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Młodzi ostrowczanie w Sejmie RP"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*