Mężczyźnie postawiono zarzuty. Odpowie za usiłowanie zabójstwa - Kurier Ostrowiecki

Mężczyźnie postawiono zarzuty. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa 40–letniej kobiety oraz usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, usłyszał 38 -letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. W minioną środę mężczyzna zaatakował pokrzywdzoną nożem w jednym ze sklepów na terenie miasta.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 10-tej w minioną środę. Jak wynika z ustaleń ostrowieckich policjantów, do jednego ze sklepów z artykułami BHP wszedł mężczyzna, który poinformował 40-letnią ekspedientkę, że jest zainteresowany zakupem roboczych spodni. Po tym jak wyszedł z przymierzalni stwierdził, że kupi spodnie. W momencie kiedy ekspedientka zaczęła pakować towar, sprawca wyjął nóż kuchenny i zadał kobiecie dwa ciosy.  40-latka zdołała uciec ze sklepu, a napastnik oddalił się. Już po kilkunastu minutach, dzięki pomocy świadka zdarzenia ostrowieccy kryminalni na sąsiedniej ulicy zatrzymali nożownika. Okazał się nim 38–letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Kobieta trafiła do szpitala.  Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 40-latki oraz usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na jej szkodę . Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Za czyny, których się dopuścił grozi mu teraz kara do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Mężczyźnie postawiono zarzuty. Odpowie za usiłowanie zabójstwa"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*