Psiaki szukają domów! - Kurier Ostrowiecki


Psiaki szukają domów!

Z roku na rok, w Ostrowcu ten sam problem – bezdomne zwierzęta bez dachu nad głową. Na szczęście nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy pomagają naszym czworonożnym przyjecielom w poszukiwaniach nowego domu.

Pomagają osoby indywidualne i stowarzyszenia. Przykładem jest Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt “Animals”, prężnie działające na rzecz psiaków w naszym mieście. Prócz prowadzenia miejscowego azylu, gdzie schronienie znajduje wiele bezdomnych czworonogów, podejmują się także propagowania w szkołach zasad godnego traktowania zwierząt, organizują zbiórki karmy czy koncerty charytatywne.

Pomagać można na wiele sposobów – angażując się jako wolontariusz czy chociażby przekazując dary na rzecz psiaków – karmę, koce, obroże, smycze, witaminy i inne niezbędne dla nich rzeczy.

Zwierząt pod swoją opieką mamy naprawdę sporo i ciągle ich przybywa. Znajdujemy dom dla jednego, a na jego miejsce mamy już dwa następne. Potrzebujemy kocy i karmy dla psiaków, ale również pomocy w robieniu dobrych zdjęć i ogłoszeń na całą Polskę, bo nasze zwierzaki trafiają do rodzin z całej Polski” – mówi Iwona Tomczyk z OSPZ “Animals”.

Zwierzęta pod opieką OSPZ “Animals” najczęściej doznały krzywdy od ludzi. Dlatego wolontariusze podkreślają, że ważny jest kontakt z człowiekiem. Pomóc można choćby w spacerach z bezdomnymi psiakami i pokazując, że człowiek nie zawsze znaczy to, co najgorsze. Dzięki temu psiaki mogą nauczyć się na przykład chodzenia na smyczy i przebywania wśród dzieci. O bezdomności zwierząt w naszym mieście mówi się dużo. A jak się z tym walczy? Już wkrótce na naszym portalu wywiad z prezesem OSPZ “Animals” Magdaleną Godlewską o bezdomności zwierząt w naszym mieście.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Psiaki szukają domów!"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*