Skandaliczny poród w Starachowicach. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie - Kurier Ostrowiecki

Skandaliczny poród w Starachowicach. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie

Miejscowy prokurator rejonowy (Starachowice – przypis redakcji) podjął decyzję o przeprowadzeniu z urzędu postępowania w sprawie warunków porodu martwego płodu dziecka w starachowickim szpitalu, na podstawie informacji publikowanych w mediach. 

Wczoraj przesłuchaliśmy pokrzywdzoną oraz dwóch światków z rodziny pokrzywdzonej. Dzisiejsza sekcja zwłok wykazała, iż doszło do śmierci dziecka w okresie płodowym, przed urodzeniem dziecka. Planujemy prowadzenie dalszych czynności dochodzeniowych w śledztwie. Złożony został wniosek do Sądu w celu zwolnienia z tajemnicy lekarskiej – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

Bardzo szybko potwierdzono zaistnienie takiego zdarzenia i zabezpieczono dokumentację medyczną, która jest z nim związana. Ustalono też krąg potencjalnych świadków. Wstępne ustalenia wskazują, iż u pokrzywdzonej po zgłoszeniu się do szpitala zdiagnozowano martwy płód dziecka, a następnie kobieta została hospitalizowana celem wywołania jego porodu. Postępowanie prowadzone jest w sprawie narażenia pokrzywdzonej kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W sprawie cały czas wykonywane są czynności dowodowe.

Jak informuje radio RMF FM, kobieta urodziła martwy płód na podłodze, między łóżkami, na zwykłej sali oddziału położniczego. Mimo próśb o pomoc ze strony męża nikt z lekarzy nie przyszedł pomóc kobiecie, która musiała urodzić martwe dziecko. 

Więcej informacji na stronie RMF24.pl – Artykuł 2 na rmf24.pl Artykuł 2 na rmf24.pl 

 

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Skandaliczny poród w Starachowicach. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*