Sylwetka Dnia: Patryk Stępień - Kurier Ostrowiecki

Sylwetka Dnia: Patryk Stępień

Sylwetka Dnia – 15 listopada 2016 roku. 

Imię i Nazwisko: Patryk Stępień

Wzrost: 182 cm

O nim: Działacz społeczny, lokalny aktywista, założyciel i lider Zespołu Pomocy Koleżeńskiej. Alumn Social Wolves i obecnie ambasador Zwolnionych z Teorii. Ekspert Grupy Roboczej ds. Edukacji Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Od lat współpracuje z takimi organizacjami, jak: Stowarzyszenie “Wspólnota Świętokrzyska” czy Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt “Animals”. Organizator wizyt międzynarodowych w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ramach programu “The Homies Factory”. Organizator koncertów “Wesprzyj Psiaka – Wpłać Piątaka”, na których wystąpił m.in. znany aktor – Paweł Małaszyński. W swoje działania społeczne angażuje nie tylko środowisko młodzieżowe, ale także celebrytów, polityków czy innych dorosłych! Jego projekty uzyskują honorowe patronaty prezydenta miasta, marszałka województwa oraz posłów na Sejm RP. Od 2015 roku jego działania rekomenduje m.in. poseł Artur Gierada. Jego aktywność już dawno wybiegła poza tereny naszego miasta. Pomagał dzieciom niepełnosprawnym fizycznie i umysłowo w Warszawie, gdzie szkolił się pod okiem oligofrenopedagogów. Miał okazję poznać takie osobistości, jak: Tomasz Kammel – dziennikarz, Tamara Gonzalez Perea – jedna z najbardziej znanych blogerek modowych w Polsce (Macademian Girl), Rafał Masny – autor kanału YouTube subskrybowanego przez ponad 2 miliony osób. Mówi otwarcie o tym, czego oczekuje i co chce zmienić – lider opozycji i najlepszy mówca na Debacie Oxfordzkiej wokół expose Ministra Spraw Zagranicznych RP – Grzegorza Schetyny, dwukrotny prelegent na panelu dyskusyjnym #Kalejdoskop – Tak To Widzimy. Powoli staje się autorytetem do naśladowania: “Na pewno na największą uwagę w mieście zasługuje inicjatywa Patryka Stępnia, który jest ewidentnie młodzieżowym liderem i w jego ślady idą kolejni, bo na przykład w mojej szkole zawiązało się kółko wolontariatu, na wzór tego, które stworzył Patryk Stępień” – mówi mgr Katarzyna Cukierska, dyrektor Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys oraz prezes Stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych. Posiada międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami, nadany przez Project Management Institute. Wyróżniony w konkursie Lider Aktywności Obywatelskiej w Sektorze Pozarządowym. Mówią o nim największe media narodowe, takie jak: TVP1, TVP Info, TVP Polonia, czy RMF Maxxx. Wokół jego osoby organizowane są debaty radiowe, w których udział brali prezesi stowarzyszeń. W mediach lokalnych niemal nieustannie można śledzić jego aktywną działalność.

Motto życiowe: „Nie można zmienić przeszłości, ale można kreować przyszłość!”

Pierwsze zarobione pieniądze/pierwsza praca: Pracy dużo, a zarobku brak 🙂 Bo jak wiadomo działania społeczne, to dobrowolna pomoc, bez liczenia na korzyści materialne.

Zawsze znajdę czas na: Działania społeczne. Jest to nieodłączny element mojego życia i nie wyobrażam sobie innego sposobu spędzania mojego czasu. Każdy mój dzień opiera się na pasji społecznikowskiej.

Telefon komórkowy to dla mnie: Facebook ❤ I czasami aparat. Ogólnie telefon to telefon, nic szczególnego, a jednak żyć bez niego nie mogę, hah!

Polityka to dla mnie: Polityka, zawsze starałem się tam nie mieszać. I to był chyba mój największy błąd. Czasami patrząc na obecną władzę mam ochotę przytoczyć słowa Stanisława Witkiewicza – „Nie mogę żyć z ludźmi. To bydło i idioci.” Żyć z tymi ludźmi, którzy tak mącą w naszym państwie. Ale mowa miała być o tym, czym dla mnie jest polityka. Działaniem na rzecz społeczeństwa, przede wszystkim rozsądnym działaniem. Ludzi należy słuchać, a nie ignorować 🙂 Decydowaniem o sprawach ważnych i reprezentowaniem zwykłego mieszkańca. Otwiera wiele możliwości.

Podróże to dla mnie: Odkrywanie nowych miejsc i nawiązywanie nowych znajomości!

Słucham: Nauczyciela na lekcji. A rad rzadko. Zazwyczaj robię po swojemu. Według zasady, że jesteśmy królami własnych żyć i sami decydujemy, którymi ścieżkami idziemy.

Oglądam: Bardzo rzadko. Kiedyś byłem zafascynowany Singielką, teraz na okrągło oglądam Pierwszą Miłość. I to wszystko 😀

Czytam: Prawie wcale. Brak czasu nie pozwala mi na czytanie książek. Głównie, w biegu, czytam poradniki dotyczące działalności społecznej. Na inne dzieła nie mam czasu 😞

W kuchni moją specjalnością jest: Jajecznica. Nie gotuję, na zajęciach kulinarnych w szkole nie wypadałem najlepiej i kuchnia nie jest moją mocną stroną.

Wakacje spędzam: Różnie. Raz w Polsce, raz zagranicą. Raz działając społecznie, raz odpoczywając, a raz robiąc jeszcze coś zupełnie innego. Moje wakacje zawsze były spontaniczne. W ten sam dzień, w który zacząłem planować lot do Wielkiej Brytanii, bilet na samolot był już kupiony 🙂

Ulubione miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim: Jeszcze jako dzieciak mnóstwo czasu spędzałem na stadninie koni 🙂 Idealnie się tam czuję do dziś dnia, w pobliżu koni słychać szum pobliskiego strumyka. Nic tylko odpoczywać!

Moje hobby: Pomaganie innym. Działania społeczne i przede wszystkim – wolontariat!

Ulubiona potrawa: Bardzo często jadam fast-foody i chyba lubię je najbardziej. Raz w życiu spróbowałem sushi – i więcej tego nie zrobię. A z domowych obiadków – pomidorowa! Tak, lubię bardzo 🙂

Ulubiony gadżet: Telefon, koniecznie z dostępem do internetu (bo wszystkim wiadomo, że łatwiej mnie złapać na facebooku niż dzwoniąc do mnie). Bez tego nie mogę żyć. Zawsze muszę być “na bieżąco”.

Ulubiony kolor: niebieski

Ulubiony film: Gwiazd Naszych Wina

Ulubiony gatunek muzyki: pop

15058545_1246891792043845_1032628451_n15032342_1246891798710511_1583283544_n 15033742_1246892005377157_310313852_n

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Sylwetka Dnia: Patryk Stępień"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*