Ostrowieccy policjanci zatrzymali 18-latka. Pomógł w tym policyjny pies służbowy wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków.

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 18 – latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli blisko 9 gramów suszu marihuany. Środki, które 18 – latek schował w piwnicy znalazł policyjny pies służbowy wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawieniu wolności.

84-48818

Kryminalni otrzymali informację, że w piwnicy bloku mieszkalnego na jednym z osiedli ktoś przechowuje narkotyki. Wczoraj przy udziale przewodnika z policyjnym psem służbowym wyspecjalizowanym w wyszukiwaniu narkotyków udali się do tego budynku. Pies od razu wskazał jedną z piwnic. Funkcjonariusze odwiedzili zatem mieszkanie, któremu przyporządkowana była wskazana piwnica. Zastali tam 18 – latka, z którym ponownie zeszli do piwnicy. Po raz kolejny nos policyjnego psa nie zawiódł. Okazało się, że mężczyzna przechowywał tam narkotyki. Dobrowolnie wydał torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana w ilości 8,8 grama, elektroniczną wagę do odważania porcji narkotyku, szklaną rurkę oraz dwie kruszarki do suszu. 18- latek został zatrzymany w policyjnej celi. Dzisiaj usłyszy zarzuty posiadania narkotyków.  Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ostrowieccy policjanci zatrzymali 18-latka. Pomógł w tym policyjny pies służbowy wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*