Jak spędzać wolny czas po szkole? - Kurier Ostrowiecki

Jak spędzać wolny czas po szkole?

Jak spędzać wolny czas po szkole? Gdzie szukać pomocy w odrabianiu lekcji czy chociażby ciekawych zajęć? W Ostrowcu jest takie miejsce, gdzie młodzież skupia się wokół nauki i zabawy.

Wyjechać za darmo do Muzeum Powstania Warszawskiego? Poznać Macedonkę, Francuzów, Brytyjczyka i innych Europejczyków? Zagrać w spektaklu z okazji mikołajek czy może pomóc w zbiórce żywności? Stowarzyszenie “Wspólnota Świętokrzyska” daje taką możliwość. Od lat prowadzi Świetlicę Środowiskową, w której odbywają się inspirujące zajęcia. Organizacja pomaga młodym ludziom realizować ich marzenia i spełniać pasje.

Młodzieży podobają się zajęcia organizowane przez stowarzyszenie:

– “Od początku bardzo mi się podobały zajęcia. Na świetlicy dzieje się mnóstwo ciekawych wydarzeń! Organizowane są różne projekty, na przykład co roku przyjeżdżają do nas obcokrajowcy i opowiadają nam o swoich ojczyznach. Możemy pożartować z Paniami opiekunkami, ale także zrobić ciekawe prace plastyczne. Podczas wakacji są organizowane wspólne wycieczki.” – mówi Aleksandra Sitarska, uczestnik zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie “Wspólnota Świętokrzyska”.

Młodzież, spędzająca wolny czas w świetlicy, nie kryje swojego zadowolenia z organizowanych tam zajęć. Stowarzyszenie kreatywnie organizuje młodym ludziom zajęcia, w których chcą brać udział. Wychodzi naprzeciw młodzieży, jest dla nich partnerem, otwartym na ich pomysły.

– Z natury wspieramy młodych ludzi, kreatywnych i zdolnych. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje i różne formy współpracy. Od 16 lat prowadzimy świetlicę środowiskową na osiedlu Rosochy. Już kolejne pokolenia wychowanków uczestniczą w naszych zajęciach. Ciągle urozmaicamy naszą ofertę, aby było to coś innego, nowoczesnego, innowacyjnego. Szczególnie nastawiamy się na pomoc lokalnemu środowisku. – mówi mgr Bożena Kolasa – kierownik Świetlicy Środowiskowej Wspólnoty Świętokrzyskiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach!

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Jak spędzać wolny czas po szkole?"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*