Nietrzeźwy jechał walcem drogowym

2.8 promila alkoholu w organizmie miał 22 – latek, który kierując bez uprawnień walcem drogowym, spowodował kolizję. Mężczyzna uszkodził ogrodzenie prywatnej posesji. Teraz nie uniknie odpowiedzialności karnej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zostanie ukarany za spowodowanie kolizji drogowej oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Wczoraj po godzinie 15:00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim nietrzeźwy kierowca walca drogowego spowodował kolizję, uszkadzając dwa przęsła ogrodzeniowe przy prywatnej posesji. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego.

Policjanci będąc już na miejscu ustalili, że chwilę wcześniej 55 – latek zauważył, jak poruszający się ulicą walec drogowy wjechał w ogrodzenie posesji, a potem odjechał z miejsca zdarzenia. Świadek tej sytuacji postanowił udaremnić jazdę kierowcy walca i pojechał za nim rowerem, po czym zatrzymał na sąsiedniej ulicy. Mężczyzna o całym zajściu powiadomił Policję.

Funkcjonariusze przebadali alkomatem 22 – letniego kierowcę walca i okazało się, że był nietrzeźwy. Miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał też w ogóle prawa jazdy. Teraz  odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zostanie ukarany za kierowanie pojazdem bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nietrzeźwy jechał walcem drogowym"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*