Pościg za nietrzeźwym kierowcą z powiatu ostrowieckiego - Kurier Ostrowiecki

Pościg za nietrzeźwym kierowcą z powiatu ostrowieckiego

Przedwczoraj przed 20:00 na trasie między Bodzentynem a Świętą Katarzyną, 34 letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego spowodował wypadek. Mężczyzna kierujący Audi nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, jej powodem był brak tablicy rejestracyjnej i styl jazdy kierującego.

84-49244

Do zdarzenia doszło przedwczoraj późnym wieczorem w miejscowości Bodzentyn. Policjanci z kieleckiej drogówki pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami z oddziału prewencji w Kielcach. Tuż przed godziną 20:00 ich uwagę przykuł agresywnie zbliżający się pojazd osobowy bez tablicy rejestracyjnej jadący w kierunku Kielc. Policjanci postanowili go zatrzymać. Na widok policyjnego patrolu kierowca gwałtownie przyspieszył i próbował odjechać. Natychmiast w kierunku uciekającego udały się dwa policyjne radiowozy. Po kilkuset metrach na łuku drogi kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącą z przeciwka alfę romeo. Gwałtownie wytrącony z toru jazdy kierowca alfy niebezpiecznie zaczął zbliżać się do radiowozu. Szybka i zdecydowana reakcja policjanta zapobiegła zderzeniu się z uderzonym pojazdem poszkodowanego. Policjanci zatrzymali 34-letniego kierowcę, który próbował uciec. Jak się okazało miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący alfą 24 latek trafił do szpitala, ale na szczęście nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Nietrzeźwy kierujący audi wyszedł bez szwanku. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za czyny których się dopuścił grozi odpowiedzialność karna i finansowa.  

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pościg za nietrzeźwym kierowcą z powiatu ostrowieckiego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*