Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Ostrowca Świętokrzyskiego - Kurier Ostrowiecki

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Ostrowca Świętokrzyskiego

W minioną niedzielę tj. 11 grudnia harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego odebrali z rąk skautów  Słowackich Betlejemskie Światło Pokoju. Udali się tam z misją przywiezienia światła mieszkańcom Ostrowca, aby mogło zagościć na wigilijnym stole każdej rodziny. W Ostrowcu Świętokrzyskim Betlejemskie Światło Pokoju można odebrać w niedzielę 18 grudnia od godz. 15.00 podczas spotkania opłatkowego z prezydentem miasta na Rynku.

– „Betlejemski Zlot” w Zakopanem rozpoczął się już w piątek i trwał do niedzieli. W piątek można było wziąć udział w wieczornym karaoke.  Podczas pobytu druhny i druhowie zwiedzali miasto, oglądali panoramę Tatr ze szczytu Gubałówki. Brali udział w „Koncercie Światła”  podczas którego zagrał zespół Cisza Jak Ta. Dla zuchów zorganizowano seans filmowy w kinie. Grupy harcerzy odwiedzały grób Olgi i Andrzeja Małkowski , twórców ruchu harcerskiego w Polsce, gdzie zapalili znicze – opowiada komendant Ostrowieckiego Hufca ZHP hm. Dariusz Czupryński.  Najważniejszym punktem wyjazdu była podróż do Słowacji i uroczysta msza święta podczas której przedstawiciel Słowackich Skautów przekazał na ręce Naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy Betlejemski –dodaje komendant.
Wśród ponad dwóch tysięcy harcerzy z całej polski odbierających „Ogień z Betlejem” znalazła się również 72 osobowa reprezentacja  Hufca Ostrowiec.
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Ostrowca późnym wieczorem w niedzielę.

Harcerze będą również przekazywać światło w parafiach, zaniosą go do urzędów, szkół, drużyn .
Ogień zapłonie także podczas harcerskiej wigilii.
Z Polski światło trafi na Ukrainę, Białoruś, do Niemiec, Rosji, Danii i na Litwę. 

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 roku przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy. Polscy harcerze uczestniczą w wielkiej sztafecie przekazywania betlejemskiego światła pokoju od 1991 roku.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Ostrowca Świętokrzyskiego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*