Zmagania o Puchar Starosty - Kurier Ostrowiecki


Zmagania o Puchar Starosty

Po raz pierwszy młodzi adepci piłki nożnej ze szkół ponadgimnazjalnych walczyli w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej. Na zwycięzców rywalizacji czekały puchary ufundowane przez starostę ostrowieckiego Zbigniewa Dudę. Najlepsi okazali się młodzi sportowcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

– Cieszę się, że udało nam się zorganizować ten turniej. Jak widać takie inicjatywy są potrzebne, gdyż zainteresowanie było bardzo duże. Można powiedzieć, że powiat ostrowiecki piłką nożną stoi. Gratuluję wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju i mogę zapewnić, że będę zachęcał do organizacji kolejnych tego typu wydarzeń – powiedział starosta Zbigniew Duda.

Mikołajkowy turniej odbył się w dnia 14-16 grudnia, a areną zmagań była hala sportowa Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Stanisława Staszica. W rywalizacji w sumie wzięło udział 9 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowieckiego. Z rywalizacji zwycięsko wyszli młodzi piłkarze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Zespołu Szkół nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Ponadto, w zawodach udział wzięły: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 3, LO nr II im. J. Chreptowicza, LO nr III im. Wł. Broniewskiego, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

Na zwycięzców turnieju czekała jeszcze inna nagroda – mecz z drużyną KSZO Ostrowiec.

Źródło: “Puls. Dwutygodnik Powiatu Ostrowieckiego”.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zmagania o Puchar Starosty"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*