Z regionu: Nerwowy kierowca - Kurier Ostrowiecki


Z regionu: Nerwowy kierowca

Śliska nawierzchnia drogi oraz uporczywe mrozy często powodują utrudnienia w ruchu drogowym. Cierpliwości zabrakło 34-letniemu kierowcy ciężarowego Renault, który chcąc „ocenić” umiejętności innego kierującego, sam stracił prawo jazdy.

Wczoraj wieczorem  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zostali wezwani do zdarzenia na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Przyjmo z udziałem pojazdu ciężarowego Renault i samochodu osobowego marki Opel.

Policjanci będąc już na miejscu ustalili, że kierujący ciężarówką 34-latek prawdopodobnie wyprzedził osobówkę, po czym zatrzymał się przed nią na wzniesieniu i łuku drogi, w miejscu nieoświetlonym, a następnie wysiadł z auta, podszedł do wyprzedzonego samochodu i usiłował wyjaśnić z drugim kierowcą jego powolną jazdę. Temperamentu zdenerwowanego szofera nie ostudziła nawet ujemna temperatura powietrza oraz śliska nawierzchnia drogi.

Jednak to nie był koniec tej sytuacji. Podczas drogowej kłótni, jadący za Oplem inny pojazd ciężarowy najprawdopodobniej nie zdążył zahamować i uderzył w jego tył. Pasażerka znajdująca się w Oplu została zabrana przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

Za spowodowanie tego zdarzenia, 34-latkowi zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem w związku ze stworzeniem realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz jego zachowanie na drodze oceni sąd.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Z regionu: Nerwowy kierowca"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*