17-latek napadł, pobił i okradł 65-letniego mężczyznę. Został zatrzymany - Kurier Ostrowiecki


17-latek napadł, pobił i okradł 65-letniego mężczyznę. Został zatrzymany

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 17 – latka, którzy dokonał rozboju na 65 – letnim mieszkańcu miasta. Sprawca zaatakował pokrzywdzonego na ulicy Samsonowicza. Przewrócił go na ziemię, pobił i okradł. Napastnik zabrał 65 – latkowi alkohol i pieniądze w kwocie 120 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj  po południu na jednej z ulic w  Ostrowcu Świętokrzyskim. Do przechodzącego tamtędy 65 – latka podbiegł młody mężczyzna. Jak wynikało z relacji mężczyzny, napastnik zaatakował pokrzywdzonego przewracając na ziemię.  Zaczął go bić i szarpać.  Siłą ściągnął z niego kurtkę, z kieszeni której ukradł pieniądze w kwocie 120 złotych. Z siatek, które wyrwał z ręki pokrzywdzonego ukradł dwie butelki alkoholu oraz jedno piwo, po czym uciekł z miejsca zdarzenia – informuje komisarz Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pokrzywdzony o całym zajściu powiadomił ostrowieckich policjantów.  Już po upływie kilkudziesięciu minut  kryminalni w trakcie sprawdzania terenu, na jednej  z pobliskich ulic napotkali i zatrzymali młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy.  Rozbójnikiem  okazał się 17- letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Nastolatek jest dobrze znany ostrowieckim policjantom. W kwietniu ubiegłego roku został zatrzymany za spowodowanie fałszywego alarmu bombowego. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.  Teraz usłyszy zarzuty i złoży wyjaśnienia przed prokuratorem. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "17-latek napadł, pobił i okradł 65-letniego mężczyznę. Został zatrzymany"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*