Opieka kardiologiczna bez zmian - Kurier Ostrowiecki


Opieka kardiologiczna bez zmian

Nie ma obaw dotyczących przyszłości oddziału kardiologii inwazyjnej, jaki działa przy ostrowieckim szpitalu. Taka opieka będzie świadczona również po zakończeniu kończącej się w pierwszym kwartale tego roku umowy ze spółką Carint.

Takie zapewnienia złożył starosta ostrowiecki Zbigniew Duda. Przypomniał, że  obecna umowa ze spółką Carint nie tylko na świadczenie takiej opieki, ale również dzierżawę pomieszczeń  na parterze szpitala powiatowego kończy się z dniem 31 marca 2017 roku.  Do tego czasu, zgodnie z przepisami, zostanie rozpisany i rozstrzygnięty konkurs na prowadzenie takiego oddziału. Wygra oferta zapewniająca nie tylko najwyższy poziom leczenia pacjentów, ale także właściwą, czyli partnerską współpracę ze szpitalem.  Starosta Zbigniew Duda zaznaczył, że liczy na udział w tym konkursie również dotychczasowego partnera, czyli spółki Carint.

Przypomnijmy, że zgodnie z umową zawartą między spółką Carint a ostrowieckim szpitalem, spółka jest jedynie specjalistycznym podwykonawcą kontraktu jaki realizuje lecznica. W ubiegłym roku spółka Carint oddała do użytku dwukondygnacyjny pawilon, do którego ma być przeniesiony nie tylko działający na terenie szpitala oddział kardiologii inwazyjnej. W sąsiadującym ze szpitalem pawilonie ma być także uruchomiona hybrydowa sala operacyjna, zwiększona ma być także ilość łóżek, a pacjenci będą mieli do dyspozycji jedno i dwuosobowe sale. 

Źródło: “Puls. Dwutygodnik Powiatu Ostrowieckiego”.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Opieka kardiologiczna bez zmian"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*