Gmina Ostrowiec Św. otrzymała wsparcie na „Akademię Pływacką 2017” - Kurier Ostrowiecki


Gmina Ostrowiec Św. otrzymała wsparcie na „Akademię Pływacką 2017”

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło listę podmiotów, którym przyznano dofinansowanie na prowadzenie i organizację w 2017 roku zajęć sportowych w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”. Na tej liście, wśród jednostek samorządu terytorialnego, znalazła się Gmina Ostrowiec Św., która na program „Akademia Pływacka 2017” otrzymała kwotę 71.000 zł (resztę kosztów pokryje Gmina ze środków własnych).

W ramach projektu od połowy lutego do końca czerwca z zajęć nauki pływania korzystać będą uczniowie I klas ostrowieckich szkół podstawowych. Łącznie każda klasa będzie miała zaplanowane 20 godzin nauki pływania (jedna godzina w tygodniu). W roku szkolnym 2017/2018 z nauki pływania korzystać będą uczniowie III klas, a łącznie w programie uczestniczyć będzie ok. 860 uczniów. Udział w programie nie obciąży szkół, gdyż pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie oraz środki własne Gminy Ostrowiec Św. zapewnią darmowy dojazd na Pływalnię Rawszczyzna, wstęp na basen i opiekę instruktorów.

Warto dodać, że przez cały czas z zajęć nauki pływania korzystają uczniowie klas II w ramach programu powszechnej nauki pływania finansowanego w całości przez Gminę Ostrowiec Św.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Gmina Ostrowiec Św. otrzymała wsparcie na „Akademię Pływacką 2017”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*