Starosta Ostrowiecki zostaje na stanowisku. Porażka opozycji - Kurier Ostrowiecki


Starosta Ostrowiecki zostaje na stanowisku. Porażka opozycji

W dniu dzisiejszym odbyło się tajne głosowanie w sprawie wniosku radnych KWW Jarosława Górczyńskiego o odwołanie starosty. W głosowaniu 14 osób było przeciw odwołaniu Zbigniewa Dudy z funkcji starosty, natomiast za 8 osób. 

– Tylko ośmiu radnych głosowało za odwołaniem – to mniej niż dziesięciu, którzy wniosek złożyli. W dzisiejszym głosowaniu nastąpiła klęska prezydenta Jarosława Górczyńskiego i jego zaufanych radnych powiatowych w starciu ze starostą Zbigniewem Dudą – informuje Biuro Prasowe Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Odwołanie starosty następuje większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym. Jeżeli wniosek zostanie odrzucony, w  takiej sytuacji kolejny wniosek o odwołanie starosty może być zgłoszony nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od poprzedniego głosowania. Aby odwołać starostę, głosy za wnioskiem musiałoby oddać aż 14 osób. 

 

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Starosta Ostrowiecki zostaje na stanowisku. Porażka opozycji"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*