Metodą na tzw. "policjanta" okradli starszą kobietę na kwotę 18 200 zł - Kurier Ostrowiecki


Metodą na tzw. „policjanta” okradli starszą kobietę na kwotę 18 200 zł

47-letnia kobieta zgłosiła w Komendzie Powiatowej Policji Ostrowiec Św. fakt dokonania oszustwa na jej szkodę metoda na tzw ,, policjanta”.  Około godz. 13:00  na telefon stacjonarny jej 82-letniej podopiecznej, którą pokrzywdzona się opiekuje, zadzwonił mężczyzna podający się za fałszywego funkcjonariusza policji podając stopień imię i nazwisko oraz numer legitymacji służbowej.  

Pod legenda czynności operacyjnych w sprawie oszustw dokonywanych przez hakerów komputerowych polecił pokrzywdzonej przelać pieniądze w kwocie 18200 zł na podane konto oraz kwotę 10 tys. zł na inne konto. Pokrzywdzona udała się do swojego banku gdzie zgodnie z poleceniem sprawcy przelała obie kwoty na wskazane konta. Kiedy opowiedziała całą sytuacje córce kobiety, którą się opiekuje, ta od razu wiedziała, ze jest to oszustwo i niezwłocznie kobiety udały się jeszcze raz do banku aby zablokować przepływ pieniędzy. Otrzymały informacje , ze przelew kwoty 10 tys. zł bank jest w stanie zablokować, natomiast przelewu na inne konto w kwocie 18200 zł została już przelana do Grecji gdzie została podjęta z konta. 

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Metodą na tzw. „policjanta” okradli starszą kobietę na kwotę 18 200 zł"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*