Debata Oksfordzka w Staszowie - przedstawiciele ZPK z Ostrowca wzięli udział w debacie - Kurier Ostrowiecki


Debata Oksfordzka w Staszowie – przedstawiciele ZPK z Ostrowca wzięli udział w debacie

Przedstawiciele Zespołu Pomocy Koleżeńskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego wzięli udział w Debacie Oksfordzkiej w Staszowie, zorganizowanej przez Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Mówcy debatowali wokół tezy „Ekonomia społeczna szansą na aktywizację społeczną i zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”.

Wśród mówców Propozycji, czyli grupy opowiadającej się za tezą znalazł się Patryk Stępień, młody ostrowczanin, lider Zespołu Pomocy Koleżeńskiej. Swoimi argumentami próbował potwierdzić słuszność tezy, a wiele osób z publiczności twierdziło, że jego wystąpienie było najlepsze. Za tezą opowiadali się również dr Karolina Jarosz – Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz Mirosław Wyrzykowski z Urzędu Miasta i Gminy Staszów.

Zaś w Opozycji znalazła się Katarzyna Ewelina Sułek z Ostrowca Świętokrzyskiego, wolontariusz Zespołu Pomocy Koleżeńskiej. Przekonywała publiczność, że teza została błędnie postawiona, a ekonomia społeczna nie jest szansą na aktywizację. W tej grupie znaleźli się również Joanna Boduch-Paw – Starszy Specjalista ds. Doradztwa i Szkoleń z OPWPR z Sandomierza oraz Anna Kania z MGOPS w Busku-Zdroju.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Debata Oksfordzka w Staszowie – przedstawiciele ZPK z Ostrowca wzięli udział w debacie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*