Rowerjada wystartuje z Rynku - Grant na OstrowerFest - Kurier Ostrowiecki


Rowerjada wystartuje z Rynku – Grant na OstrowerFest

Integrujące się środowisko rowerowe Ostrowca oferuje coraz więcej inicjatyw tematycznych mieszkańcom naszego miasta. Bardzo dobrze przyjęty ubiegłoroczny festiwal rowerowy OstrowerFest, cykl Bajkowe Szlaki to tylko niektóre z tych inicjatyw. Ważnym akcentem będzie Rowerjada, której organizatorem jest grupa inicjatywna Ostrower. Rowerjada, będzie przejażdżką otwierającą tegoroczny sezon rowerowy. Organizatorzy zapraszają wszystkie grupy rowerowe działające w Ostrowcu.

Chętni do wzięcia udziału we wspólnym przejeździe proszeni są o stawienie się na Rynku dnia 2 kwietnia br. o godzinie 9:00. Przejazd leśnymi duktami zakończy się na Jeleńcu, po godzinie 11:00, gdzie tego dnia planowane są uroczystości upamiętniające 73 rocznicę bitwy partyzanckiej oddziału AK Szarego z oddziałami żandarmerii niemieckiej. Na mecie oprócz rozmów o historii przewidziany jest poczęstunek.

Grant na działania rowerowe zdobyty.
Na rower z Ostrower już w maju.

Grupa inicjatywna Ostrower w konkursie na najlepszą inicjatywę obywatelską, zorganizowanym przez Federację Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych HORYZONT zdobyła dotację na działania rowerowe skierowane do mieszkańców Ostrowca.

Cieszymy się bardzo jako cała grupa. To dla nas ogromne wyróżnienie. Nasz projekt będzie służył integracji rodzinnej i międzypokoleniowej. Będzie zachęcał do aktywnego spędzania wolnego czasu. Naszym działaniem chcemy pokazać, że „koło roweru” jednoczy, a środowisko nie zna podziałów, że to świetna pasja i sposób na spędzanie czasu wolnego – podkreśla Barbara Pasik, jedna z autorek projektu. 

Na konkurs, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wpłynęło 29 wniosków od stowarzyszeń i grup nieformalnych z kilku ościennych powiatów. Z samego tylko Ostrowca organizatorzy zarejestrowali 18 projektów.

Wygrana w konkursie to rezultat naszej wspólnej pracy. Dzięki dotacji część naszych pomysłów właśnie zaczyna się materializować. Poprzez wydarzenie „Na rower z Ostrower!”, które będzie swoistym piknikiem rowerowym, chcemy pokazać ostrowczanom, że rower to niesamowita pasja, która zachęca do zacieśniania więzi koleżeńskich, rodzinnych i międzypokoleniowych. Naszym celem jest także promowanie roweru, jako narzędzia kreującego zrównoważony transport miejski i  ekologicznego sposobu na zdrowy trybu życia. Chcemy również mówić o kulturotwórczym aspekcie turystyki rowerowej, pozwalającej odkrywać dziedzictwo regionu – wyjaśnia Kamil Stelmasik.

Piknik Na rower z Ostrower!, odbędzie się pod koniec maja w przestrzeni Parku Miejskiego, na miasteczku rowerowym i skate parku. Organizatorzy przewidzieli konkursy z nagrodami, mini kryterium parkowe, animację najmłodszych związaną z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, bibliotekę na kółkach, wystawę najnowszych rowerów tegorocznego sezonu oraz inne atrakcje. Szczegóły już niebawem pojawią się na stronie www organizatora i na facebooku.

Grupę Ostrower tworzą prawdziwi pasjonaci dwóch kółek. Są wśród nich wielbiciele niedzielnych przejażdżek, długodystansowi turyści rowerowi, kolarze bijący swoje rekordy, miłośnicy rowerów górskich czy mtb oraz kolekcjonerzy zabytkowych rowerów i znawcy techniki rowerowej. Grupa jest otwarta na nowych członków i wspólne przedsięwzięcia.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Rowerjada wystartuje z Rynku – Grant na OstrowerFest"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*