Ruszyły zapisy do V MosirGutwinRun 2017 - Kurier Ostrowiecki


Ruszyły zapisy do V MosirGutwinRun 2017

Na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl ruszyły zapisy do pierwszej rundy cyklu biegów „V mosirGutwinRun 2017 – Półmaratan i Maraton na raty”. Premierowa runda popularnej imprezy biegowej w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbędzie się 14 maja.

To, co wyróżnia MosirGutwinRun w gąszczu wielu imprez biegowych w regionie i kraju, to brak opłaty wpisowej. Udział w każdej z rund jest całkowicie bezpłatny.

Rywalizacja podczas sześciu rund odbywa się na dwóch dystansach – ok. 5 i 10 kilometrów. Na krótszej trasie, podobnie jak w ubiegłym roku, będą mogli sprawdzić się również amatorzy marszów z kijkami, czyli nordic walking (bez rywalizacji na czas). Czterokrotny udział da możliwość symbolicznego zaliczenia na raty dystansu półmaratonu (4 x 5274m) i/lub maratonu (4 x 10548m), a w przypadku zgromadzenia na swoim koncie startu w większej liczbie rund, do końcowego wyniku będą brane pod uwagę cztery najlepsze czasy. To ważne, bo prowadzone będą klasyfikacje w kategoriach wiekowych – trzech kobiecych i sześciu męskich, a wszystko wskazuje na to, że w tym roku dołączone zostaną również klasyfikacje open – kobiet i mężczyzn!

Każdy po zaliczeniu czterech rund (na jednym z dwóch dystansów) otrzyma koszulkę techniczną z okazjonalnym nadrukiem oraz piękny medal. Nie zabraknie też nagród rzeczowych, wręczanych zarówno po każdej rundzie, jak i podczas uroczystego podsumowania cyklu.

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Patronat nad cyklem objęli Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski oraz Fundacja Wychowanie przez Sport – organizator ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”. W tym roku do uczestników imprezy trafią liczne i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorzy zaprosili do partnerstwa wiele lokalnych (i nie tylko) firm. Biegi na Gutwinie wesprą Centrum Rehabilitacji Markmed, nowy sklep internetowy skierowany do biegaczy i zlokalizowany w Ostrowcu Św. – Rozbiegani.pl, Piekarnia & Cukiernia Skalski, Restauracja Midori Sushi, Sklep Sportowy Hi-Sport, Kijanka – Myjnia 24h, Hotel Accademia, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Zakład Produkcyjno–Handlowy „Adax”, Strefa 21, Sklep Sportowy Centrum Sport, producent wody mineralnej Staropolska, sklep z odżywkami i suplementami diety triceps.pl, Drogeria „Laydies”, Salon Komputerowy Render 2000, Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, M.B.BUS Transport Osobowy Przewozy Okazjonalne, ostrowiecka restauracja McDonalds, Fitness Klub Centrum, Max Elektro Elektrodom, Hurtownia Papiernicza Signal.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ruszyły zapisy do V MosirGutwinRun 2017"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*