Świadek zdarzenia zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej spowodował kolizję drogową - Kurier Ostrowiecki


Świadek zdarzenia zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej spowodował kolizję drogową

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z ostrowieckiej komendy zatrzymali 34 – letniego mężczyznę, podejrzewanego o jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy udaremnił świadek zdarzenia, który ujął mężczyznę i zabrał mu kluczyk do samochodu. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dyżurny tutejszej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 41 – letniego mężczyzny o tym, że ujął on nietrzeźwego kierowcę, który chwilę wcześniej spowodował kolizję drogową. Jak ustalono, świadek zdarzenia będąc w swoim domu usłyszał huk z ulicy. Gdy wyszedł na zewnątrz, zauważył jak kierowca samochodu osobowego Renault spowodował kolizję z innym pojazdem. Kiedy kierowca zorientował się, że cała sytuację widział świadek, wsiadł do swojego samochodu i próbował odjechać. Zgłaszający szybko zareagował i uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyk ze stacyjki. Świadek zdarzenia szybko powiadomił o całym zajściu Policję. Kierującym okazał się 34- letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Szybko też wyszło na jaw, dlaczego mężczyzna zamierzał uciekać. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Teraz 34- latek odpowie za jazdę w stanienie trzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Świadek zdarzenia zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej spowodował kolizję drogową"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*