Kierowca autobusu komunikacji miejskiej zatrzymany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - Kurier Ostrowiecki


Kierowca autobusu komunikacji miejskiej zatrzymany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości

W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali prawo jazdy 54 –latkowi, który pijany prowadził miejski autobus. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ostatecznie sprawę rozstrzygnie sąd. Mężczyźnie może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

– Przedczoraj po godzinie 15:00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podejrzeniu , że kierowca miejskiego autobusu może być pijany. Z przekazanych informacji wynikało, że tego zgłoszenia miał dokonać jadący w środku pasażer. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego – informuje Maja Słowik z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Po kilku minutach funkcjonariusze dojechali we skazany rejon i zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu, z którego chwilę wcześniej wysiadło około 10 osób. Podczas przeprowadzonych czynności okazało się, że 54 –letni kierowca był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego.

Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami oraz kara wysokiej grzywny.     

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kierowca autobusu komunikacji miejskiej zatrzymany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*