Wspaniały prezent dla dzieci - Kurier Ostrowiecki


Wspaniały prezent dla dzieci

W niepublicznej placówce opiekuńczo-wychowawczej w Małachowie oficjalnie oddano do użytku nowy plac zabaw, wybudowany dla dzieci dzięki pomocy fundacji „Dom Dziecka” z Chicago oraz wsparciu finansowemu ostrowieckiego starostwa.

W otwarciu placu zabaw uczestniczyli m. in. poseł Andrzej Kryj, starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, przedstawiciele fundacji z Chicago – Prezes Aneta Szulakiewicz i Anna Woźniak.

Dla tych najmłodszych warto było przewrócić świat do góry nogami. Uśmiech dziecka to dla nas największe i najspieszniejsze podziękowanie – mówi Aneta Szulakiewicz. – Jestem zachwycona, że udało nam się spełnić marzenia kolejnych dzieci. Mam nadzieje, że dzięki temu miejscu do zabawy będą chociaż trochę szczęśliwsze, że nasz prezent spełni ich oczekiwania i będą się mogły tutaj pozytywnie rozwijać.

Plac zabaw został sfinansowany przez polsko-amerykańską Fundację „Dom Dziecka” z Chicago, która  pomaga dzieciom i tego typu ośrodkom w Polsce. Jedną z głównych form wsparcia jest  budowanie placów zabaw. Na wybudowanie nowoczesnego, bezpiecznego placu zabaw w Małachowie amerykańska Polonia przeznaczyła niemal 70 tys. zł. Inwestycję mocno wsparło także ostrowieckie starostwo, które przekazało 20 tys. zł na wyrównanie terenu.

To budujący przykład na to, że jeśli chce się pomagać dzieciom, to granice nie istnieją i nie ma takich rzeczy, których razem nie można zrobić – mówi starosta Zbigniew Duda.Uśmiech dziecka to wartość nadrzędna. Patrzymy na twarze dzieci i widzimy uśmiechy, kiedy patrzą na plac zabaw. Oby mogły spędzać dzieciństwo tak, jak powinny wszystkie dzieci – na zabawie.

Małachów to czwarta placówka w Polsce, która otrzymała wsparcie od tej fundacji. Kontakt z nią nawiązał w ubiegłym roku ówczesny dyrektor NPOW w Małachowie Krzysztof Wojtachnio.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Już na Boże Narodzenie dzieci otrzymały paczki. Podczas dorocznego Balu Charytatywnego „Biały Tulipan” zebrano prawie 17 tys. dolarów z przeznaczeniem na naszą placówkę – mówi Krzysztof Wotachnio.

Obecnie w Małachowie przebywa 44 dzieci. Najmłodsze z nich ma 3 lata, najstarsze – 23. Taki plac zabaw to, zwłaszcza dla najmłodszych podopiecznych placówki, wspaniały prezent i spełnienie marzeń.

Źródło: “Puls. Dwutygodnik Powiatu Ostrowieckiego”.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wspaniały prezent dla dzieci"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*