Areszty za oszustwa. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia ponad 50000 złotych - Kurier Ostrowiecki


Areszty za oszustwa. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia ponad 50000 złotych

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo przeciwko Krzysztofowi K. i Adrianowi P. podejrzanym o dokonanie jednego i usiłowanie dokonania drugiego oszustwa metodą „na policjanta”.

W dniu 06.12.2017r. ci dwaj mężczyźni, wraz z jeszcze innymi osobami, doprowadzili ustaloną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwocie ponad 50.000 zł poprzez wprowadzenie jej w błąd, co do udziału w organizowanej przez Policję akcji mającej na celu ujęcie hakerów dokonujących włamań na konta bankowe. Ufając ich obietnicom pokrzywdzony stracił pieniądze w kwocie 50.000 zł. Następnego dnia próbowali w ten sam sposób oszukać tą samą osobę na taką samą kwotę, lecz wówczas zostali ujęci przez funkcjonariuszy Policji – wyjaśnia Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Prokurator przedstawił im zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa i skierował do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Sąd oba wnioski uwzględnił w całości.
Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców tych czynów i wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności sprawy.

Przypominamy też po raz kolejny, iż Policja nie wykorzystuje mienia osób prywatnych do takich zadań, jak ściganie i zatrzymywanie przestępców. O każdej tego rodzaju propozycji prosimy niezwłocznie zawiadamiać najbliższą jednostkę Policji.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Areszty za oszustwa. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia ponad 50000 złotych"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*