Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku drogowego - Kurier Ostrowiecki


Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku drogowego

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 23–letni ostrowczanin podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego zmarła 75–letnia kobieta a druga, 58–latka doznała poważnych obrażeń ciała. Sprawca potrącił kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych a potem uciekł z miejsca zdarzenia. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło w świąteczny poniedziałek tuż po godzinie 1:00 na ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Mazda potrącił przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dwie ostrowczanki w wieku 58 i 75 lat, które chwilę wcześniej wyszły z kościoła z Pasterki. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a kobiety zostały przewiezione do szpitala. Na skutek odniesionych obrażeń zmarła 75–latka. Młodsza z kobiet nadal pozostaje w szpitalu, gdyż doznała poważnych obrażeń ciała.  Policjanci od razu podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy tego tragicznego zdarzenia. Po niespełna 2 godzinach do ostrowieckiej komendy zgłosił się 23–letni właściciel Mazdy, która brała udział w zdarzeniu. Mężczyzna początkowo zaprzeczał aby to on kierował swoim autem i potrącił kobiety. Policjanci jednak nie uwierzyli w jego wersję i zatrzymali ostrowczanina. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po kilku godzinach w miejscowości Przyborów został odnaleziony jego samochód, który posiadał uszkodzenia świadczące o tym, iż brał udział w zdarzeniu drogowym. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 23-latkowi. Usłyszał on zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, do których się przyznał. 

Dzisiaj Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku drogowego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*