Uwaga kierowcy! Wzmożone kontrole drogowe. Wiemy kiedy - Kurier Ostrowiecki


Uwaga kierowcy! Wzmożone kontrole drogowe. Wiemy kiedy

W poniedziałek 8 stycznia 2018 roku od godziny 06:00 do wtorku do godziny 06:00 na drogach powiatu ostrowieckiego prowadzona będzie akcja „Alkohol i Narkotyki”. Głównym jej celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nasza redakcja przyłącza się do ostrzeżeń Policji – wyznajemy zasadę „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu i innych środkach odurzających. Pamiętaj kierowco: Co gdyby Twoją najbliższą osobę potrącił pijany kierowca? Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku to tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych.

Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić!

Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem! Włączmy myślenie!

Akcja Alkohol i Narkotyki to jedna z wielu inicjatyw policjantów, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

fot. ilustr. flicr.com

 

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Uwaga kierowcy! Wzmożone kontrole drogowe. Wiemy kiedy"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*