Polska: Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę przestępczą, która sprzedawała narkotyki w więzieniu

Policjanci CBŚP wspólnie z BSW Służby Więziennej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której terenem działania był Zakład Karny. Członkowie tej grupy podejrzani są o wprowadzanie do obrotu narkotyków na terenie zakładu. W sprawie występuje 17 podejrzanych, w tym 2 funkcjonariuszy i 14 osadzonych w ZK.

– Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Poznania i funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej od kilku miesięcy wyjaśniali okoliczności sprawy. Z ich ustaleń wynikało, że osoby osadzone w jednym z Zakładów Karnych mają dostęp do narkotyków. Te informacje zostały bardzo dokładnie sprawdzone, a zebrany materiał przeanalizowany. Wszystko to po to, aby ustalić osoby, a także ich udział w przestępczym procederze. Z uwagi na istotę miejsca działania grupy, czynności podejmowane przez funkcjonariuszy miały bardzo skomplikowany charakter. Zebrany materiał dowodowy wskazywał, że w tę nielegalną działalności mogą być zamieszani także funkcjonariusze Służby Więziennej – informuje Komenda Główna Policji.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 15 osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu na terenie zakładu substancji psychotropowych i środków odurzających. Nielegalny proceder mógł być prowadzony od 2010 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że 1 gram amfetaminy lub marihuany w Zakładzie Karnym mógł kosztować nawet 50 złotych.

Dodatkowo funkcjonariusze Służby Więziennej usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozić może kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jednemu z nich zarzuca się również przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Decyzją Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto dziesięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci wykonują dalsze czynności w śledztwie i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Polska: Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę przestępczą, która sprzedawała narkotyki w więzieniu"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*