Rekordowa frekwencja podczas zajęć tanecznych dla seniorów. Prezydent też tańczył. Mamy zdjęcia - Kurier Ostrowiecki


Rekordowa frekwencja podczas zajęć tanecznych dla seniorów. Prezydent też tańczył. Mamy zdjęcia

W Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ramach bezpłatnego programu „Aktywny Senior 2018” skierowanego do ostrowickich seniorów, odbyły się w 10 stycznia br. pierwsze taneczne zajęcia. Pomysłodawcą programu jest Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, który towarzyszył seniorom w pierwszych zajęciach.

Frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów, gdyż na zaproszenie odpowiedziało ponad 200 osób. Kurs poprowadził doświadczony instruktor tańca Grzegorz Podsiadły, który świetnie poradził sobie z tak liczną grupą uczestników.

Cieszy mnie ogromnie, że tak wiele osób skorzystało z naszej propozycji i zamiast siedzieć w domach zechciały skorzystać z tej formy ruchu jaką jest taniec – mówił Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Chcemy, aby w każdą środę pomiędzy godziną 16-18 odbywały się bezpłatne ćwiczenia dla seniorów. Zaczynamy od tańca, ale w przyszłości planujemy także nordic walking, jogę, samoobronę i rożne inne formy ruchu w terenie. Chciałbym serdecznie podziękować Panu dyrektorowi Piotrowi Węglewiczowi za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Mamy piękne obiekty sportowe, które są do dyspozycji mieszkańców naszego miasta. Zaczynamy zajęcia od nauki tańca w hali MOSiR innym razem może to być ośrodek na Gutwinie. Chcemy zapewnić wszystkim chętnym seniorom wiele atrakcji ruchowych, ponieważ jest to z korzyścią dla ich zdrowia.

 

 

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Rekordowa frekwencja podczas zajęć tanecznych dla seniorów. Prezydent też tańczył. Mamy zdjęcia"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*