Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Reklama Pizze Świata

Festiwal Rowerowy OstrowerFest już w ten weekend

Przez 3 dni Ostrowiec Świętokrzyski będzie rowerową stolicą województwa świętokrzyskiego. OstrowerFest 2018 odbędzie się w dn. 18-20 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim.

OstrowerFest to impreza, której głównym celem jest popularyzacja jazdy na rowerze, turystyki oraz zdrowego stylu życia.
Festiwal opiera się o cykl wydarzeń przybliżających szeroko rozumianą kulturę rowerową. Pierwszy dzień festiwalu rozpocznie wieczór filmów rowerowych w Galerii Fotografii MCK o godz. 18:00 (już w piątek 18.052018 r). W sobotę, 19 maja impreza przenosi się na Rynek Ostrowca, gdzie odbędą się liczne pokazy m.in. retro rowerów czy jazdy na bicyklu. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali szereg konkursów i atrakcji sportowych. Ponadto mieszkańcy Ostrowca będą mogli sprawdzić sprawność swojego roweru, podpatrzeć tajniki mechaniki rowerowej jak i zapoznać się z trendami rowerowymi w tym sezonie. Podczas festiwalu, na stoisku policji, będzie można oznakować rower.
O godzinie 18:00 organizatorzy zapraszają do Galerii Fotografii MCK na spotkanie z podróżnikiem Rafałem Buczkiem, który zdradzi tajniki bikepackingu i opowie o swoich podróżach.
Na zakończenie Festiwalu Rowerowego OstrowerFest 2018 odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy. Start z płyty Rynku w niedzielę o godzinie 10:00, zapisy od godz. 8.30 lub do 18.05.2018 r. na stronie internetowej www.ostrowerfest.pl.

Trasa rajdu wyniesie około 17 km i zakończy się w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Dla uczestników rajdu organizatorzy przewidzieli niespodzianki.
Podczas festiwalu zainaugurowana zostanie kampania społeczna #odpalrower.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Festiwal Rowerowy OstrowerFest już w ten weekend"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*